AQUAMAN (AQUAMAN)
Aquaman
Aquaman
James Wan
Aksiyon / Macera / Fantastik / Bilim Kurgu
2018
Australia, United States
7.1
İzlenebilir

Arthur Curry kendiyle ilgili büyük bir gerçeği keşfetmiştir. Kendisi okyanuslar altında inşa edilen Atlantis krallığının tahtının varisidir. Ancak Aquaman'in sinsi yarı-kardeşi Orm, Atlantis tahtını istemektedir. Arthur Curry, nam-ı diğer Aquaman, kendisine kalan mirasa sahip çıkmalı ve halkının başına geçmelidir. Yoksa kendi hayatının yanı sıra sevdiği kişiler de büyük bir tehlikeyle yüz yüze gelmek zorunda kalacaktır. Bu yolculukta Arthur kendiyle yüzleşmenin yanı sıra, bir kral olmaya layık olup olmadığını da keşfetmek zorundadır...
Gerilimin ustası ünlü yönetmen James Wan'ın yönettiği filmin başrolünde Jason Momoa yer alıyor. Filmin kadrosunda; Aquaman'in yardım eden, Atlantis tahtının danışmanı Nuidis Vulko rolünde Oscar adayı usta oyuncu Willem Dafoe, Atlantis'in kraliçesi Mera rolünde güzel yıldız Amber Heard, Aquaman'in kötü kalpli yarı-kardeşi ve Atlantis'in kralı Orm rolünde, "Korku Seansı" evreninin Ed Warren'ı, Watchmen'in Nite Owl'u Patrick Wilson, Aquaman'in annesi kraliçe Atlanna rolünde Oscar ödüllü oyuncu Nicole Kidman, intikamcı Black Manta rolünde Yahya Abdul-Mateen II ve Atlantisli kabile Xebel'in lideri Nereus rolünde Dolph Lundgren de yer alıyor.

BENCE:
Şu klasik süper kahraman filmlerinden sıkılmaya başladım artık. Fantastik filmler tamam anlıyorum ama biraz daha izleyicisine bir şeyler katan filmleri seviyorum sanırım ben. Jason Momoa baş rolde oynadığı için izledim ama bi marvel'ın süper kahraman filmleri gibi değildi. Çok birşey söylemeye gerek yok bence sonuç olarak bana göre "izlenebilir" filmler arasında. Bu bir seri olursa tabi işin rengi değişebilir ama başlangıç filmi olarak (eğer seri olacaksa) beni çok da etkilemedi. İzleyin izleyin tabi de beklentiniz yüksek olmasın bu filmden.

İyi seyirler...

YORUMLAR (0)
Henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın.
İSTATİSTİK
İzlediğim Film Sayısı5
İzleyeceğim Film Sayısı0
Tanıştığın hiç kimse yanlış değildi. O an için doğru kişilerdi. Sonucu yüzünden kişiler yanlış olamaz.
A.ı Rising Filmi (16.32'nci dakika)