DUNKİRK (DUNKİRK)
Dunkirk
Dunkirk
Christopher Nolan
Savaş / Tarihi / Dram
2017
Abd, Fransa, İngiltere, Hollanda
7.9
Zaman Kaybı

Christopher Nolan'ın 2. Dünya Savaşı'nın kaderini belirleyen olaylardan biri olan Dunkerque Tahliyesi'ni konu edinen filmi, yüz binlerce İngiliz ve müttefik askerlerinin, düşman askerleri tarafından etrafının sarılması ile başlar. 
Arkaları deniz olan bir yerde sıkışan askerler, düşman saldırısına karşı çaresiz bir durumda kalırlar. Başrollerinde Mark Rylance, Kenneth Branagh ve Tom Hardy'nin yer aldığı filmin kadrosunda ayrıca Jack Lowden, Aneurin Barnard ve ilk kez film deneyimini yaşacak olan Fionn Whitehead ile Harry Styles da yer alıyor. Filmi kendi senaryosundan uyarlayacak olan yönetmene yapımcılık koltuğunda da Emma Thomas eşlik ediyor.

Benim Görüşüm
Gerçek hikayelerin filmleri genelde izlemek istediğim türden filmler değildir. Sebebiyse film izlerken senaryonun beni alıp götürmesini isterim ve filmden birşeyler öğrenmek isterim. Filmin yönetmeni ve oyuncu kadrosuna diyeceğimiz birşey yok ama açıkca söylemek gerekirse sıkıntıdan öldüm be. Daha fazla birşey yazamıyorum. Kısaca şunu söyleyebilirim: İzlemeseniz de olur.

YORUMLAR (0)
Henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın.
İSTATİSTİK
İzlediğim Film Sayısı5
İzleyeceğim Film Sayısı0
Tanıştığın hiç kimse yanlış değildi. O an için doğru kişilerdi. Sonucu yüzünden kişiler yanlış olamaz.
A.ı Rising Filmi (16.32'nci dakika)