ben neler mi biliyorum?
3Ds Max
30%

Derdimi anlatacak kadar biliyorum bu eğlenceli programı. Şu sıra ahşap ev aksesuarları yapmak için kafamdaki düşünceyi somut olarak göreyim diye kullanıyorum

CSS
90%

Hiçbir bilgi birikimimi yüzde yüz yapmam. Çünkü gelişen teknolojinin alt kümelerinden biri olan yazılım sektöründe bir insanın evet ben oldum demesi bana saçma geliyor. CSS ile bir müşterinin isteyipte burun kıvıracağım bir durum olmadığını düşünüyorum. Buna rağmen takip ettiğim bloglarda hala yeni öğrendiğim şeyler olabiliyor ve bunları öğrenmek bana büyük haz veriyor.

HTML
90%
Javascript
70%
Photoshop
70%
PHP
90%
.hakkımda


        Kendimi anlatmak konusunda hiç iyi değilim ama bu sayfaya illa birşeyler yazmam gerekiyor, malum. Kaç yaşında olduğum nereli olduğum gibi klasik kendini tanıtma cümleleri kurmayacağım. Şimdi neler yapıyorum gelecekte ne yapmak istiyorum. Bilgi birikimim nedir bunlardan bahsetmek gerekirse; programlamayla ortaokul zamanlarımda Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nin "Anlat Okulunu" isimli yarışması için kendi okulumun web sitesini yaparken tanıştım. Sonrası çorap söküğü gibi geldi zaten.

        Programlama yapanlar bilir. Bu iş merak ve aslında öğrenmenin verdiği hazla sonsuz merakla ilerliyor. Program yazan ve bundan haz alan bir insan hayatında bu işi bırakabileceğini düşünmüyorum. Ki en bariz örnek benim için kendimim. Meslek hayatımda 5 yıl oldu fakat hala program yazmaktan web sayfaları tasarlayıp kodlamaktan kopamadım. Kopmayıda istemiyorum :) 

        Masaüstü programlama ile bir dönem uğraştım fakat bir hizmeti neden local bir birgisayarda sınırlayayım ki, web üzerinde yapmak daha mantıklı. Hem internet olan her yerden ulaşılabilmesi, hem geribildirimler ile yapılan projenin hatalarının düzeltilmesi esnasında programcının kendini geliştirmesi nedeniyle web projeleri ortaya çıkarmak daha mantıklı diye düşündüm ve bu alana yoğunlaştım. Şu an PHP ile projelerimi yazıyorum fakat artık yeni çıkan programlama dilleri ile kendimi upgrade etmem gerektiğinin farkındayım. 

        İlgilendiğin bir işle ilgili ne kadar karşına sana deneyim kazandıracak sorun, hata çıkarsa insan kendini o orantıda geliştirebiliyor. Ben şu an kendimi kesinlikle master sıfatıyla tanımlayamam ama bir müşterinin benden isteyipte benim o isteğe cevap veremeceğim nadir işler vardır. Nede olsa hergün gelişen teknolojide kimsenin "ben artık oldum. Bu işin master'ıyım" demesini doğru bulmuyorum. Karşıma yeni işlerin çıkmasını (ücretli/ücretsiz) isterim. Çünkü her iş bana yeni şeyler öğretiyor.

        Teknolojiyi büyük bir nimet olarak görüyorum. Ve teknolojik olarak ortaya bir şey koyabilmek beni çok mutlu ediyor. Benim için programlamayla başlayan bu iş şu an arduino ile biraz daha somut projelere dönmüş durumda. İleride "yazılarım" alanına arduino isminde bir kategori açacağım ve umarım birlikte hobi projeleri ortaya koyacağız. Hem öğrenicem hem öğrendiklerimi paylaşarak bu işe merak salmış insanlara destek olarak kendi bilgilerimide pekiştirmiş, kalıcı hale getirmiş olacağım.

SONUÇ OLARAK        
         Gelecek parmaklarımızın altındaki bu klavyede, teknolojide. Seyirci kalmak değil başrol oynamak için her günümüz bir öncekinden daha iyi olmak zorunda. Umarım bu ülküde hayatımızı disipline edebilir ve daha iyi konumlara gelerek mutlu bir yaşam süreriz. Unutmayalım ki şu anki bulunduğumuz konumumuzdan yüzde yüz kendimiz sorumlu değiliz. Çevresel etmenler, aile, arkadaş çevresi vb. etmenler bulunduğumuz konumun nedenidir. Fakat gelecekteki çocuklarımızın bulunacağı konumda büyük bir etken olacağımız kesin.O yüzden daha iyiye daha kusursuza...

yaşadığım şehirler
 • 43 - KÜTAHYA
  1992 - 2012 Yılları Arası Memleketim
  E malumunuz doğup büyüdüğüm yer. Çok büyük bir yer olmasada memleketim sonuçta kötüleyemem. Hala sokaklarında yürürken bana ait bir şehirmiş gibi hissettiğim tek yer.
 • 09 - AYDIN
  2012 - 2014 Yılları Arası Mesleki Eğitim
  Sıcak sıcak sıcak... Nemli sıcak olan havası dışında hiçbir sorunum yok bu şehirle. Hatta sevdimde açıkcası. Aydın'da çok gezme fırsatım olmadı 2 yıl içinde fakat kötü bir anımda olmadığı için antipati duymuyorum. Yaşanabilir bir şehir.
 • 06 - ANKARA
  2014 - 2017 Yılları Arası Meslekten Ötürü Bu Şehirdeydim
  Şunu çok net söyleyebilirim; bu şehir benim ikinci memleketim. İlk geldiğimde kendimi labirente koyulmuş fare gibi hissettim fakat sonraları sokak sokak olmasada semt semt taksicilik yapacak kadar öğrendim. Hayatımın en güzel günlerini en güzel dostluklarını bu şehirde kazandım. Hasta motosiklet tutkunu olduğum ve Capital City Choppers motosiklet klübü üyesi olmam bu şehri benim için çok daha yaşanabilir bir yer yaptı. Kötü anılarımda var fakat ne zaman gitsem evime gelmiş gibi hissediyorum hala.
 • 73 - ŞIRNAK
  2017'den beri burada yaşıyorum Görev İcabı..
  .
 • Nice Şehirlere
HAKKIMDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ?
Henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın.