LAPTOP'A STİCKER

Can sıkıntısı insana neler yaptırır? Bu konu için gerçekten vakit ayırıp araştırmak isterim. Boş duramıyorum. Bilmiyorum neden ama boşa geçen vakit canımı sıkıyor. İiyiki bilgisayarla küçüklüğümden beri ilgileniyorum. Hiç bir şey yapamasam da takip ettiğim bloglardaki yazıları okuyorum. Çoğu zaman bilmediğim bir şey öğrenmiş oluyorum. Buda beni mutlu etmeye yetiyor. Şu sıra elektronik özellikle arduino devre kartına ve yapılabilecek hobi projelerini araştırıyorum. Benim için yeni bir pencere olucak eminim. Saatlerde pc başında araştırma yapmak hoşuma gidiyor.

Neyse yazının konusuna gelirsek: kendi bilgisayarıma vehby.com web sitemin logosunu sticker olarak arka kapağına uyguladım. Neden bunu yaptığıma gelirsek; logo çok hoşuma gidiyor ve abartmamak şartıyla şahsıma ait eşyalarımda görmek hoşuma gidiyor. Dün bunu düşündüm. "Neden mutlu ediyor beni? Niye sürekli görmek istiyorum?" diye. Bunu kendimce açıklamak gerekirse hayalimizdeki olmak istediğimiz kişiyi veya düşünceleri gerçek dünyaya yansıtmak istiyoruz. Bunu en iyi kısa film yapımcılarında veya video çekip konulu videolar yapan kişilerde görebiliyorum. Adamın kafasında bir karakter var ve bunu çektiği videoya yaptığı efektlerle bakış açısıyla vs. o karakteri gerçek dünyada biriymiş gibi yansıtmak istiyor.

Benim bu websitesini açarken ki amacım kafamdaki hayali kişiye sosyal medyada vücut buldurmaktı. Kaliteli paylaşım yaparak kaliteli işler çıkararak insanların vehby.com'u sağlam bir kaynak olarak görmelerini sağlamak. Buda bana bir nevi sorumluluk yüklemiş oluyor. Ben eğer araştırma yapmazsam kitap okumazsam kendimi geliştiremem ve siteye içerik sağlayamam böylelikle websitemin bana yüklediği sorumluluk kendimi geliştirmeme neden olacağını düşündüğüm için açtım diyebilirim. Şuan yeni bir bloğum. Açıkcası içerik girmek konusunda biraz yavaşım ama ileride haftada en az bir yazı girmek için kendimi şartladığım günler gelecek bundan eminim.

Laptop ve sticker konusuna gelirsek. Abi illustratorden  A4 ebatında bir döküman açarak tasarımını yapıyorsun. Kırtasiyeye gidip a4 sticker kağıdına çıktını alıyorsun. Buraya kadar kolaydı ama bundan sonrası cetvel kalem ve jiletten ibaret. Çıktığı aldığın sticker sayfasından tasarımınızı cetvel yardımcılığıyla jilet ile keserek çıkartıyorsun ve istediğin bir yere yapıştırıyorsun. Hepsi bu kadar. Bence güzel oluyor. Hem düşük bütçeli reklamınız olur :) Bir kafede oturdunuz laptobunuzu açtınız karşıda oturan birinin dikkatini çekip bakmak isteyebilir.

Saygılar, sevgiler...

YORUMLAR (0)
Henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın.
Tanıştığın hiç kimse yanlış değildi. O an için doğru kişilerdi. Sonucu yüzünden kişiler yanlış olamaz.
A.ı Rising Filmi (16.32'nci dakika)